Kavárna Muzeum – pekelně dobrá svačina

Kavárna Restaurace
Kavárna Muzeum


Vyndáte plastová sedadla ze staré tramvaje Tatra T3, aby bylo trochu designu, k velkým proskleným oknům hodíte pár pohodlných velkých křesel, hodíte pár stolků ven pro ty, co si neodpustí cigáro, na zeď pověsíte vyřazené školní tabule, které teď tak frčí a máte celkem slušný cool prostor. Chytíte kreativního kuchaře, kterého přivážete řetězem ke sporáku, za bar postavíte pár milých, jídla a kávy znalých barmanů a máte recept na skvělou kavárno restauraci.

Takovou sváču vám maminka do školy určitě nebalila

Dá se sem zajít na dobré kafe, na žvanec v době oběda nebo tu můžete zevlit zahrabaní v křesle a oždibovat cheescake. Co je však jejich předností je chleba několika druhů vlastní výroby s fenomenálními inovativními domácími pomazánkami. Kavárna Muzeum se nachází těsně nad Václavským náměstím. Svoji polohou je tedy ideální, když vám při procházce centra vyhládne nebo si potřebujete odpočinout.

Přestože se nachází v samém srdci města hned vedle rušné magistrály, panuje v ní překvapivý klid a pohoda, která vyzařuje i z milého vstřícného personálu, který fakt poradí. Je prostorná a můžete si vybrat, zda se posadíte do židlí kopírujících vzhledově stará tramvajová sedadla, dřevěných lavic nebo do velkého pohodlného křesla u okna.

Křesla jsou umístěna u proskléné stěny s výhledem ven. Skvěle se tu dá zašít u kafe s knížkou nebo notebookem na klíně, stejně jako zajít na snídani, oběd nebo večeři.  Klasická teplá jídla mají v Kavárně Muzeum jen do 15h. Machři jsou na luxusní obložené chleby s mnoha druhy domácích pomazánek a všelijakých zdravých věcí na vrchu. Na přání vám udělají skoro cokoliv. Pokud si nevymýšlíte nějak extrémně.


Praktické informace

Kde se nachází:
Vinohradská 1, Praha 1
Web:
www.kavarnamuzeum.cz
Otevřeno:
po-pá:   9 – 19h
so-ne : 10 – 19h
Jak se tam dostat:
metro: Muzeum
tram, bus: Muzeum

Když už tu budete, můžete také navštívit

Národní muzeum – kavárna sídlí přímo v Nové budově Národního muzea. Stará budova Národního muzea je bohužel uzavřená z důvodu rekonstrukce. A že se ta rekonstrukce táhne už pěkně dlouho.

Mapa


Tento příspěvek má překlad také v jazyce English.