Kavárna Pražírna – „Prchněte s čajem“ a pomozte

Gallery

Kavárna
Kavárna Pražírna


Kavárna Pražírna byla otevřena v březnu 2012. Předtím zde býval podnik Boží mlýny, který jsem měl moc rád a tak mě trochu mrzelo, že se již v těchto krásných sklepních prostorách nebude dále nacházet. Nicméně Pražírna je stejně tak dobrá, možná i v lecčem lepší a sympatičtější.

Kromě toho, že tu dělají výbornou kávu, kterou si mimochodem sami praží, skvělé domácí limonády nebo dorty a koláče, se snaží dělat i něco pro své okolí. Tak třeba se aktuálně zapojují do pomoci uprchlíkům tím, že sbírají ve svých prostorách oblečení, které poté odvážejí do tábora v Bělé pod Bezdězem. Dalším příkladem může být nedávno uskutečněná sbírka na pomoc lidem, kteří hledají nový domov v Evropě s názvem „Prchněte s čajem“. Zakoupením čaje, stejného jaký čeští dobrovolníci nabízejí uprchlíkům v Babské na hranicích mezi Srbskem a Chorvatskem, mohl každý přispět částkou 50 Kč na nákup věcí, které pomohou zlepšit podmínky lidem na cestě ze Sýrie do Evropy. Celkově se vybralo 8.000 Kč.

Mám rád podniky, které nejsou jen chrámem konzumace , ať je konzumované sebevíc bio/raw/veggie, ale které mají nějaké další společenské využití. Do Pražírny jste tak v minulosti mohli přijít třeba na výstavu fotek fotografie Romana Vondrouše, vítěze World Press Photo 2013 , na povídání o Rwandě nebo na hudebně taneční večer. V kavárně se neustále něco děje  – sledujte jejich facebook stránku.

Zažít Pražírnu jinak

Ano tak se nazývala akce, která zde nedávno proběhla. Jednalo se o netradičně pojaté strávení jednoho dne v této kavárně. Mohli jste se zúčastnit soutěže v tandemovém srkání nebo Milk Battlu, zakoupit si nový slušivý ohoz z druhé ruky a potěšit oko i duši loutkovým představením Drak Krucifrak.

Oficiální promo text:

Nic vám nejde? V ničem nevynikáte? Jste věční outsideři? Jste dva? Přihlašte se do celosvětové premiéry soutěže v tandemovém srkání.

Praktické informace

Kde se nachází:
Lublaňská 50, Praha 2
Web:
www.kavarnaprazirna.cz
Facebook:
https://www.facebook.com/kavarna.prazirna
Otevřeno:
po-pá:   8:30 – 22:00
so:        12:00 – 20:00
Jak se tam dostat:
metro I.P. Pavlova

Když už tu budete, můžete také navštívit

Restauraci Kulový blesk
Hospoda na Ípáku, tedy v centru, takže žádný problém se sem po práci dostat a žádná výmluva proč nejít na jedno. Největší česká lež „na jedno“ zde úplně postrádá smysl a nabírá na absurditě, protože tu mají na čepu najednou až 27 různých piv. K jídlu jsou v nabídce klasické pivní pokrmy jako hermelín, olomoucké tvarůžky, romadůr, matjesy, tlačenka, utopenec. Když máte větší hlad tak je tu tatarák a večer burgery, žebra, koleno, křídla, steaky, saláty apod.

Balbínovu poetickou hospůdku
Folková hospoda, kde máte pocit, že se všichni  alespoň trochu znají a pro kterou je typický její recesistický majitel Jiří Hrdina. Poslechnout si tu můžete hudebníky jako jsou Mario Bihári, Laco Deczi, Jaroslav Hutka, Jiří Schmitzer, Radim Hladík a další. Pan majitel je politicky uvědomělý a angažuje se ve své vlastní Balbínově poetické straně…

 Mapa


Tento příspěvek má překlad také v jazyce English.