Tuňákův průvodce Prahou » Co zde najdeš

Co zde najdeš

V Tuňákově průvodci najdeš pouze a výhradně místa, která mají svojí vlastní osobnost – taková která si žijí svým vlastním životem a která mají duši. Někdy bílou jako padlý sníh, někdy lehce dehtovou jak stěny nádražky v Bubenči.  Zkrátka žádné řetězce, franšízy, turistická lákadla, luxusní podniky, …

Jak to vzniklo a kdo za tím stojí

Projekt Tuňákova průvodce Prahou vznikl koncem roku 2014 jako moje volnočasová aktivita. Průvodce je osobním a nezávislým výběrem zajímavých míst v Praze. Je nekomerční a bez reklam. Více o autorovi projektu.

Proč Tuňák?

Kdo to uhádne, má u mě láhev Jacka Danielse a exklusivní možnost ji vypít v mé společnosti. P. S. Neplatí pro ty, kteří si průvodce stáhnou a dočtou se to v něm. Věřím ve vaši čest.

Pro ty, co chtějí objevit něco nového

V Praze se dá najít hodně osobitých míst a byla by škoda se pohybovat stále jen v zajetých kolejích. Občas to chce sejít z hlavní třídy a v zastrčené ulici objevit něco nového. Na bloudění má však dnes čas málokdo. Právě proto zde najdete tipy na kavárny, hospody, parky, hudební kluby, experimentální prostory a další místa, která mě v nedávné době oslovila stejně jako ta, která znám už dlouho, ale která si genius loci dokázala udržet dodnes.

Táákže…

Najdeš zde místa, kde se můžeš příjemně projít:Letná

Parky, zahrady, vinice, kopce, vyhlídky

Kde nabrat sílu na další objevování:

Kavárny, bistra, restaurace, letní zahrádky

Kde nabrat inspiraci:

Galerie, centra umění, výstavní prostory, experimentální prostory, designové obchodyKavárna Kabinet

Kde strávit večer:

Hudební kluby, kina, bary, hospody, vinárny

Kde se vzdělat:

Muzea, technické památky, architektonická díla

Kde získat historické povědomí:

Kostely, kláštery, synagogy, hrady a jiné kamenné věci


Praha se probouzí a ožívá …, nezaspi …

Každý, kdo žije v Praze déle než několik let, může pozorovat, jak se toto město neuvěřitelně mění. Opomenu na tomto místě všechna negativa, zaměřím se spíše na to pozitivní, co vzniká. A vzniká toho v poslední době neuvěřitelně hodně. Konečně se i v pražských ulicích dají najít zárodky komunitního života a Praha se stává více kosmopolitní. Vznikají sdílené pracovní dílny, sympatické malé kavárny se židlemi vystrčenými na chodníku, improvizované umělecké galerie, domácí bistra, vzrůstá obliba bio produkce českých farmářů a mnoho dalšího.

Svetr po babičce, brýle po dědovi a hybaj na náplavku

Nic na tom nemění, že s těmi bio farmáři je to často dosti pochybné a že všechny sympatické alternativní podniky výše zmíněné jsou často obsypány divnýma týpkama v brýlích, které byly v době naší ranné školní docházky terčem posměchu; nosících svetry, které jsme svlékali a schovávaly do sklepa, když jsme šli ven, aby nás v nich nikdo neviděl a v kalhotách, díky kterým by mohl čínský prezident Si Ťin-pching úspěšně regulovat porodnost.

Nestůj stranou a buď součástí změny, podpoř tvořivého ducha

Ve vzduchu je prostě čím dál tím více cítit proměna ducha tohoto města. Stará místa získávají nové významy, ošuntělé budovy se proměňují a chytají novou mízu, stará skladiště nacházejí nová využití, rojí se spousta zcela nových konceptů. Byla by škoda stát nezůčatněně stranou, protože atmosféru tohoto města tvoříme my všichni. Pojďme proto sdílením podporovat místa, která se nám líbí a přijdou nám smysluplná a přispějme malým dílem k jejich úspěšné existenci.


Tuňákův průvodce do chytrého telefonu, tabletu nebo počítačesupported-platforms-2

Tuňákův alternativní průvodce Prahou je k dispozici v mobilní verzi ke stažení pro iPhone, iPad a Mac stejně jako podporujeme i další formáty pro Android, Windows, Kindle, e-book čtečky apod. Najdete v něm unikátní obsah, je možné ho číst i bez připojení k internetu a obsahuje několik interaktivních funkcí.

Stáhni si Tuňákova průvodce, protože

  • máš ho vždy při ruce, i když nemáš data
  • prohlíží se pohodlně a bez načítání
  • všechno máš v ucelené formě pěkně pohromadě
  • má mnoho interaktivních funkcí
  • je přizpůsobený speciálně pro mobilní zařízení/tablet/počítač

Tuňákova průvodce Prahou dostaneš hned v několika verzích pro


Pokud se upíšeš, Tuňák ti jednou za čas (maximálně jednou za několik měsíců) pošle informaci o aktualizaci nebo novém průvodci. Nic víc, nic míň.Dej nám lajk, sice nás to nenakrmí, ale zahřeje u srdíčka

Tento příspěvek má překlad také v jazyce English.