Salsa Café – na vlně čerstvě pražené kávy a latinských rytmů

Hudební klub Kavárna
Salsa Café


I když můžete mít pocit, že by si před vaším tanečním stylem salsy, kdejaký Kubánec odplivl do písku havanské pláže, tady můžete být v klidu. Ne snad, že by zdejší tanečníci neuměli tančit, naopak. Jde o to, že tu budete vítáni bez ohledu na to, jestli šlapete zelí nebo ovládáte desítky otoček, ze kterých by se i Rubenu Peguerovi zamotala hlava. Hlavní je, jestli máte do tancování chuť a jestli vás to baví. Co neumíte, to vás šikovní lektoři rádi naučí.

Pokud neumíte salsu nebo se chcete zlepšit, rádi si vás vezmou do parády

Na podnik Salsa Café jsem narazil náhodou. Projížděl jsem na kole kousek od Hradčanské, když jsem zahlédl ceduli, která zvala do nově otevřené kavárny. Rozhodl jsem to jet obhlédnout. Nejdříve mne zaujala pohodová malá letní zahrádka před vchodem. Bylo zrovna krásně teplo, takže jsem litoval, že nemám víc času. Nicméně jsem se dozvěděl, že se jedná o nekuřáckou kavárnu spojenou s taneční školou salsy, bachaty a merengue.

Nemusíte se bát hladu ani žízně, strádat nebudete

Prostory uvnitř jsou útulné a v zadní části jsem ještě objevil schůdky vedoucí na příjemnou zahrádku ve vnitrobloku. Co mne zaujalo hned vzápětí byla nabídka čerstvě pražené kávy připravované všemi možnými způsoby. K zakousnutí lákala tabule s aktuální nabídkou domácích dortů a koláčů.

Klub se nachází o patro níže v suterénních prostorách s cihlovými klenutými stropy. V hlavě se mi vynořily latinské rytmy a já dostal chuť na koktejl.


Praktické informace

Kde se nachází:
Jaselská 20, Praha 6
Web:
www.salsacafe.cz
Otevřeno:
po-pá: 9 – 22h
so-ne : 14-20h
Jak se tam dostat:
metro: Hradčanská
tram, bus: Hradčanská

Když už tu budete, můžete také navštívit

Restaurace Dejvická Sokolovna – klasická sympatická hospodá, stálice na dejvickém nebi s dobrým pivem a dobrou kuchyní. Před hospodou je velká zahrádka.

Restaurace U Viléma – suterénní hospoda s prostornou zahrádkou a výbornými steaky.

Kafemat – honosněji vyjádřeno espresso bar, prozaičtěji výdejna kávy. Ale fakt dobrá!

Mapa