Sicily Café – kde kávu mele vítr z Jizerských hor

Gallery

Kavárna
Café Sicily - interiér


Tady jsem zjistil, jak moc můžou být špagety dobré!

Jenom jsem to celou dobu nevěděl!

Jídelna základní školy v Mladé Boleslavi mi totiž do hlavy nesmazatelně otiskla obraz špaget jako rozvařených těstovin politých kečupem s pár kolečky točeňáku navrch.Od té doby tuto mojí asociaci nedokázalo nic vytěsnit. Špagety pro mě představovaly podřadnou záležitost.

Stačila jedna návštěva a byl jsem jejich

Jeden nedělní oběd v Sicily Café však definitivně změnil moje vnímání. Přesunul jsem v hlavě špagety ze škatulky „UHO“ do přihrádky „normálních“ plnohodnotných jídel. Byly totiž fakt luxusní!

Kde kávu mele vítr z Jizerských hor

Sicily Café je však mým oblíbeným podnikem i z mnoha jiných důvodů. Pokud vám ke spokojenému životu dobré jídlo nestačí, určitě vás nadchne přístup tohoto podniku k přírodě, ekologii a tak vůbec.

Energii odebírají pouze z obnovitelných zdrojů v ČR, nepoužívají plastové obaly, třídí, preferují místní dodavatele, používají šetrné čistící prostředky a tak podobně.

Některé věci jsou tu tak trochu postavené na hlavu

Jako třeba barové osvětlení vyrobené z dřevěné europalety… nebo bodové lampičky z plechovek od kafe… co se starými hrnky? Kupovat nový květináč?

Jak sami říkají:

Proto jsme se naučili vrtat hrnky diamantovým vrtákem, aby z nich mohly být krásné lampičky. Brousit, brousit a zase brousit a lakovat palety, aby se na nich dalo sedět, do nich ukládat víno, nebo na ně servírovat kávu.

Café Sicily je prostě nekuřácká kavárna a restaurace…

…která kromě skvělé kávy 7Gr., výborné kuchyně a sympatického přístupu ke svému okolí, zaujme i originálním interiérem.

Kavárna je mimo jiné místem pro výstavy, přednášky nebo semináře.


Praktické informace

Kde se nachází:
Senovážné náměstí 2, Praha 1
Web:
www.sicilycafe.cz
Otevřeno:
po-pá:   8:30 – 22:00
so:        10:00 – 21:00
ne:        11:00 – 21:00
Jak se tam dostat:
metro Hlavní nádraží, tram Senovážné náměstí

Když už tu budete, můžete také navštívit

V Cípu
Znáte to. Procházíte znaveni centrem města, pomalu vás přestávají zajímat historické památky, začíná vám kručet v břiše a vy se najednou přistihnete, že řešíte dilema pečená vepřová žebra versus kuřecí steak. V takových případech je rozumné začít přemýšlet o hledání gatronomického zařízení, ve kterém by vám poskytnuli útočiště. S únavou a hladem totiž člověk ztrácí ostražitost a rychlé reakce a mohlo  by se ještě stát, že vás přejede segway. Pokud hledáte normální hospodu, kde se najíte dobře a za příznivou cenu vězte, že Cíp přesně takový je.

Jazz club U Staré paní
Hudební klub v centru Prahy sympatický svými specifiky. Neberou rezervace. Kdo dřív přijde, ten má lepší místo. Nepříjímají žádné platební karty, před návštěvou klubu se musíte vybavit hotovostí. Nedoletí sem do sklepa mobilní signál, takže vám během večera nemůžou zavolat kolegové z práce. A není tu wifi, takže si ve chvílích nudy nemůžete prouzdat na facebooku. Musíte si tak povídat s kamarády a nebo v horším případě se zcela cizími osobami.

Mapa