U Fandy – pivnice netušených možností

Pivnice
Pivnice U Fandy


Až se jednou odhodláte a navštívíte tento Bohem zapomenutý a možná i zatracený podnik, nepochopíte. Vsadím se, že jste šli kolem už minimálně stokrát a bez většího zájmu jste tenhle lokál minuli. Na jednu stranu se vám nedivím. Ale skutečnost je taková, nalijme si čistého vína, že jste, aniž jste to tušili, udělali zásadní chybu. Nemohli jste ale vědět, jaké velkolepé možnosti ve svých prostorách toto rekreační zařízení ukrývá, a že je doslova prodchnuto lidovou moudrostí sbíranou po generace.

Všezvěd Všudybud vám ukáže, aneb lidská zvědavost vždy zvítězí

Jednou vám to nedá, zadíváte se na posprejovanou fasádu téhle vetché boudy bedlivějším okem a začne ve vás hlodat zvědavost, jestli se tam opravdu nachází to, co vám zde popisuji. Následně prožijete znovuzrození a otevřou se vám nové obzory. Poznáte reálný svět karlínkých dělníků, zámečníků, instalatérů, invalidních důchodců, nádražáků a všelijakých pouličních typů.

Pivně urbanistický design, za který by se ani Eva Jiřičná nemusela stydět

Venkovní minimalistický pivní urbanismus senzitivnějším jedincům napoví, že se uvnitř ukrývá prostor s pořádně hutnou alko atmosférou. Pseudo ventilátor, pod ním tabule s nápisem „pivo, rum, vodka“, lavička před vchodem, luxfery místo oken… abyste však zjistili více, musíte vstoupit. Překvapí vás poměrně velký prostor, jak už jsem se zmínil a kamenný krb. Kotlíkářovo srdce může zaplesat.

Pivnice U Fandy

Pivnice U Fandy – exteriér vyhrál cenu Grand Prix architektů 2014 v kategorii Pivní urbanismus

Bez servítek a bez podprsenky

Obsluha se s vámi zrovna nemazlí, ale žíznit vás nenechá. Popíjíte pivo, i když nechcete posloucháte intelektuální hovory okolosedících štamgastů a ani netušíte, že vám nad hlavou jezdí vlaky. Zařízení se totiž částečně nachází přímo v jednom z kamenných oblouků Negrelliho viaduktu. S přibívající hodinou a alkoholem v krvi to tu začíná houstnout.

Bývaly zlaté časy, kdy tu dokonce jednou týdně obsluhovaly vnadné dámy nahoře bez. Zda akce stále pokračuje se nám zjistit bohužel nepodařilo. Ale pokud budete mít smůlu, snad vás uspokojí nakládaný hermelín, utopenec nebo – a to pozor – některé z nabízených teplých jídel.

Jäger je mrtev, ať žije Che Guevara!!!

Při našem průzkumu jsme měli to štěstí, že jsme narazili na Fandovu speciální nabídku – viz obrázek níže. Třeba se vám také zadaří!

Praktické informace

Kde se nachází:
Pivního (nebo Prvního? Tak nějak) pluku 49, Praha 8
Web:
Fejsbuk – oficiální – nutno podotknout, že to zde moc nežije:D
Fejsbuk 2 – neoficiální – taky moc nežije, ale poslední příspěvek alespoň není 5 let starý
Otevřeno:
Dokud jsou hrdla hostů žíznivá a ti dokáží pozvednout pohár k ústům, jinak:
po-pá: 11 – 24h
so-ne : 12 – 24h
Jak se tam dostat:
metro: Florenc
tram, bus: Florenc

Když už tu budete, můžete také navštívit

Kino Atlas
Příjemné artové kino s kavárnou přímo na Florenci pár minut od metra B.

Restauraci Charleston
Líbila se vám počítačová hra Mafia? Tajně s příchodem tmy navlékáte kožený kabát a pod něj shováváte airsoftového Thompsona a představujete si, jak jdete po vzoru Al Pacina vybírat výpalné? Tady budou mít pro vaší úchylku možná i trochu pochopení. Rozhodně tu mají nejlepší atmosféru 30. let.

Mapa

Dostupný v těchto formátech - iBooks, ePUB, PDF

Tuňákův průvodce do vašeho chytrého telefonu, tabletu nebo počítače

Tuňákův průvodce bude již brzy dostupný ke stažení v několika formátech vhodných pro váš chytrý telefon, tablet nebo počítač. Nabídne unikátní obsah, pohodlné čtení i bez připojení k internetu a několik interaktivních funkcí.

Stáhněte si Tuňákova průvodce, protože

  • máte ho vždy při ruce, i když nemáte data
  • prohlíží se pohodlně a bez načítání
  • je v něm unikátní obsah, jiný než na webu
  • má mnoho interaktivních funkcí
  • je přizpůsobený speciálně pro mobilní zařízení/tablet/počítač

Dostanete ho hned v několika verzích pro

  • iPhone/iPad (formát iBooks, ePUB)
  • telefon nebo tablet s Androidem (ePUB)
  • počítač – (PDF, ePUB, iBooks)
  • elektronickou čtečku (ePUB)

Průvodce ke stažení je ve finální fázi. Až to bude na spadnutí, rád vám dám vědět a pošlu vám víc informací.Dejte nám lajk, pošleme vám průvodce zadarmo!

Potěší nás, když nám dáte vědět, že se vám líbíme. Za odměnu vám pošleme el. verzi průvodce ke stažení zadarmo. Jen se prosím ohlaste na pruvodce@tunakvpraze.cz. Díky!


Tento příspěvek má překlad také v jazyce English.