U Pětníka – kouzlo znovu objevování

Restaurace
U Pětníka


Jak jsem znovu objevil Pětníka

Určitě to znáte. Máte v paměti uloženou vzpomínku na nějakou událost a čím víc vody ve Vltavě uplyne, tím se ta událost, při pohledu zpět, zdá být zábavnější, bouřlivější a celkově vydařenější. Stejné je to i s místy. Rozdíl je v tom, že místo můžete po letech navštívit. Konfrontace idealizovaných vzpomínek s realitou však bývá bolestná.

Moje konfrontace vzpomínek na hospodu U Pětníka, kde jsem v rámci studia na nedaleké strojárně vyřešil mnoho konstrukčních úloh, s realitou, dopadla překvapivě dobře. Přičemž vyřešil znamená spíše „překreslil“ na průsvitný papír podle vzoru těch, kteří neseděli U Pětníka.

A proč to dopadlo dobře? Zub času zde totiž nedostal šanci se projevit, neboť došlo k rekonstrukci. A ta navíc nejen, že zachovala původní pohodovou atmosféru, ale ještě ji vylepšila. A teď si navrch představte, že výborně vaří a jsou zde milí. Hned máte tip, kam v Dejvicích zajít. Na večeři nebo jen tak na pivo.

Praktické informace

Kde se nachází:
Lotyšská 8, Praha 6
Web:
www.dejrest.cz
Otevřeno:
po-ne: 11 – 24
Jak se tam dostat:
metro Dejvická
tram Vítězné náměstí

Když už tu budete, můžete také navštívit

Kavárnu Kabinet
Soukromý podnik pana Julia Macháčka, fungující již od roku 2000, kde na vás tak trochu dýchne sentiment školních let, umožňující vám zavzpomínat na časy, které jsou už dávno pryč.

Národní technickou knihovnu
Jedná se o největší a nejmodernější českou technickou knihovnu s kapacitou přes 1,5 milionu knih. Byla vyprojektována na základě architektonického návrhu mladého kreativního studia „Projektil architekti“ a otevřena v roce 2009. Je velmi originálně řešena.

Mapa


Tento příspěvek má překlad také v jazyce English.